La Sard
Dnes je: 20. 7. 2024 svátek má: Ilja
 
OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ - SILYBUM MARINUM

hepatoprotektivum, detoxikans, antioxidans, hepatikum, cholagogum, sympatolytikum
Ostropestřec mariánský je léčivka ze Středomoří. Využívá se především plod, který obsahuje nejvíce účinných látek: sylimarin, flavonoidy silybin, silydianin, silycristin, tyramin, histamin, aminokyseliny, cukry, oleje s vyšším podílem nenasycených mastných kyselin, kvercetin, taxibolin, dehydrokoniferil. Nejdůležitější jsou sylimarin, což je souhrnný název pro flavolignanové sloučeniny se silicí, a omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny.
Ostropestrec mariansky

Prokázané účinky:
Regeneruje a detoxikuje jaterní, ale také i ledvinovou tkán, podporuje a stabilizuje jejich funkce při infekčních, toxických a jiných zátěžových stavech. Zejména při hepatitidě A, B i C, při cirhóze a steatóze jater, při otravách houbami, aflatoxiny a drogami, při poškození parazity. Je podpůrným prostředkem ochrany jater při léčbě chemoterapií a ozařováním.
Podporuje a harmonizuje tvorby i vylučování žluči.
Snižuje hladiny krevního cukru u diabetu II. typu, snižuje hladinu LDL cholesterolu a zvyšuje HDL (prospěšného = "hodného") cholesterolu.
Předchází poškození tělních buněk volnými radikály a je efektivnější než vitaminy C a E.
Zvyšuje obsah glutathionu v játrech až o jednu třetinu.

Předpokládané a preventivní účinky:
Prevence onkologických onemocnění, zejména snižuje růst rakovinových buněk u rakoviny prsu, děložního čípku a prostaty.
Zklidňuje záněty a může zpomalovat bujení kožních buněk při psoriáze (lupence), snižuje výskyt rakoviny kůže u nadměrně ozářených zvířat.
Prevence nebo oddálení příznaků neurologických nemocí, jako jsou roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, Alzheimerova nemoc, nebo demence vyvolaná onemocněním AIDS.
Může být prospěšný i u endometriózy.

Způsoby podávání:
Čaje a vodní výluhy jsou kvůli malé rozpustnosti zejména silymarinu nepříliš účinné.
Nejlépe rozpustný a využitelný pro organismus je v kombinaci s fosfolipidy (lecitin).
Dobře vstřebatelný je ve formě tinktury - alkoholového roztoku nebo konzumovaný přímo, podrcený nebo důkladně rozkousaný.
Ačkoliv standardizované výtažky v lékové formě dodají přesné množství konkrétní látky, je pravděpodobné, že i přes jistou variabilitu účinných látek v plodech je jejich celkový synergický účinek pro organismus přínosnější při konzumaci v naturálním stavu.

Doporučené dávkování:
Člověk 3 x denně kávová lžička (12 - 15 g/den)
kůň, skot 40 g/den
koza, ovce 10 g/den
pes (15 kg) 5 g/den
kočka 2 g/den
Optimální doba podávání je 6 - 8 týdnů.

Upozornění:
Při vhodném skladování je trvanlivost nepoškozených plodů minimálně 24 měsíců.
Nadrcené, pomleté plody uchovávejte v ledničce nejvýše 7 dnů.  
NEWS

January 2013
Realization team La Sard wishes its satisfied current and future customers Happy New Year 2013


říjen / Octomber 2012
Spouštíme anglickou verzi našich webových stránek. Přejdete na ni kliknutím na britskou vlajku v pravémm horním rohu. / We launch the English version of our website. Go to it by clicking on the British flag in the upper right corner.


May 2012
18. května se naše jezdkyně, Martina Drásalová, zúčastnila významného závodu SAIC v Jihoafrické republice. Článek o její účasti (a dalších 8 českých jezdkyň) si můžete přečíst zde. Zkrácená verze vyšla také na webu » brno.idnes.cz


January 2012
Představujeme Vám aktualizovaný leták krmiv a výživových doplňků La Sard.


Octomber 2011
Na stránce JO La Sard jsou doplněny podrobné informace k našim koním.


February 2011
Zahajujeme prodej plodu Ostropestřce mariánského, léčivé byliny ze středomoří. Po dokončení poloprovozních krmných testů uvedeme na trh krmný doplněk La Sard SyliVit Force.


November 2010
V měsíci listopadu bylo, po úspěšném prověření v krmných testech, uvedeno nové bezovsové, nízkoenergetické krmivo La Sard FUN s velmi atraktivní zaváděcí cenou.


January 2010
31.1.2010 spouštíme novou webovou prezentaci krmiv La SARD.

Věříme, že Vám pomůže v základní orientaci v potřebách Vašich koní i produktech, které na ně navazují. V případě zájmu nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat. Vaše dotazy, náměty, požadavky a připomínky nebereme na lehkou váhu, jsou pro nás vítaným zdrojem inspirace a rozvoje, jsme za ně vděčni. Vždyť nejenom Mistři jezdí na La SARD.