La Sard
Dnes je: 20. 7. 2024 svátek má: Ilja
 
SERVICES

Feeding plans - we create feeding plans for specific stables or studs, the turnover of the herd included. We work out individual projects, tailored to the clients' needs, in order to make these plans nutritionally ideal and adapted to local sources and conditions.

Counselling - if necessary we work to solve individual horses' current problems and problems linked to nutrition. For permanent buyers we offer telephone consultations for free.


Set up/assessment of a feed dose based on supplied background information for subscribers of La Sard feeds Free
Set up/assessment of feed dose based on supplied background information 300 CZK
Set up/assessment of an additional feed dose based on supplied background information 200 CZK
Business journey 600 CZK + travel (6 CZK/km)
Further consultation over the telephone/by email Free
Turn-out and all-year feed plan, herd turnover, other expert consultations Agreement
Selection, mediation and import of Arabian horses from Poland, endurance training plans, training of endurance horses, preparation for competitions, competition management in endurance Agreement

VAT is not included in the quoted prices.


  
NEWS

January 2013
Realization team La Sard wishes its satisfied current and future customers Happy New Year 2013


říjen / Octomber 2012
Spouštíme anglickou verzi našich webových stránek. Přejdete na ni kliknutím na britskou vlajku v pravémm horním rohu. / We launch the English version of our website. Go to it by clicking on the British flag in the upper right corner.


May 2012
18. května se naše jezdkyně, Martina Drásalová, zúčastnila významného závodu SAIC v Jihoafrické republice. Článek o její účasti (a dalších 8 českých jezdkyň) si můžete přečíst zde. Zkrácená verze vyšla také na webu » brno.idnes.cz


January 2012
Představujeme Vám aktualizovaný leták krmiv a výživových doplňků La Sard.


Octomber 2011
Na stránce JO La Sard jsou doplněny podrobné informace k našim koním.


February 2011
Zahajujeme prodej plodu Ostropestřce mariánského, léčivé byliny ze středomoří. Po dokončení poloprovozních krmných testů uvedeme na trh krmný doplněk La Sard SyliVit Force.


November 2010
V měsíci listopadu bylo, po úspěšném prověření v krmných testech, uvedeno nové bezovsové, nízkoenergetické krmivo La Sard FUN s velmi atraktivní zaváděcí cenou.


January 2010
31.1.2010 spouštíme novou webovou prezentaci krmiv La SARD.

Věříme, že Vám pomůže v základní orientaci v potřebách Vašich koní i produktech, které na ně navazují. V případě zájmu nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat. Vaše dotazy, náměty, požadavky a připomínky nebereme na lehkou váhu, jsou pro nás vítaným zdrojem inspirace a rozvoje, jsme za ně vděčni. Vždyť nejenom Mistři jezdí na La SARD.