La Sard
Dnes je: 22. 6. 2024 svátek má: Pavla
 
VÝŽIVA KONÍ

Základním problémem při výživě koní je zejména nedostatek znalostí o skutečných potřebách koně, dále pak přehnaná orientace na cenu krmiv bez ohledu na kvalitu a výživnou hodnotu. Také tradice a zvyklosti některých "starých koňáků" nebo dravá marketingová masáž vskutku nejsou tím, čím by se zodpovědný majitel a chovatel měl řídit.
Vývoj znalostí v oblasti výživy zvířat šel v posledních padesáti letech prudce kupředu a proto stěží může obstát tvrzení některých chovatelů, že krmí, jako se krmilo dřív a koně víc nepotřebují. Pro srovnání je dobré si uvědomit obrovský pokrok v celé živočišné výrobě a zejména v krmivářském průmyslů, kde se třeba mimo jiné spotřeba krmiv na jednotku produkce snížila o více než 50 % během této doby.


Několik dobrých důvodů, proč krmit směsi La Sard

1. Obsahy N - látek
2. Obsahy SEk
3. Obsahy vlákniny a její složení
4. Obsahy prvků a mikroprvků a jejich forma dotace
5. Prověření ve výkonnostním a vrcholovém sportu i špičkových chovech
6. Vzájemná zastupitelnost a kombinovatelnost
7. Poprodejní služby


1. Obsahy N - látek
Směsi La Sard neobsahují více bílkovin než je nezbytné a nezatěžují metabolismus koně nadměrným množstvím balastních látek a jejich metabolitů. Vždy se pohybují ve všech živinových ukazatelích v tolerančním optimu.

2. Obsahy SEk
U směsí La Sard vlivem dostatečně vysokých hladin stravitelných energií optimálních pro danou kategorii a zátěž koně nedochází k méně vhodnému využívání bílkovin jako zdroje energie. Dodaná energie je nejen ve formě rozdílných typů sacharidů s různou dobou vyplavování do krve a tím i využití, nýbrž je dodávána ve zvýšené míře tuky a stravitelnou vlákninou.

3. Obsahy vlákniny a její složení
Vyšší obsah vlákniny, v naprosté většině stravitelné, zvyšuje retenci (zadržení) vody a elektrolytů ve střevech, čímž příznivě ovlivňuje intestinální mikroflóru, stav a zásobování organismu těmito látkami i při vyšší zátěži, ať již pracovní, fyziologické nebo prostřeďové. Vyšší obsah stravitelné vlákniny je významnou prevencí vzniku kolikových stavů, katarů a lézí gastrointestinálního traktu, schvácení kopyt (laminitis) a v neposlední řadě i významný zdroj energie neiritující CNS.

4. Obsahy prvků a mikroprvků a jejich forma dotace
Hladiny prvků jsou na takové úrovni, že při dodržování krmných návodů a doporučení není třeba pro zdravá zvířata za běžných podmínek používat další minerální doplňky. Ve směsích La Sard jsou Zn a Cu dodávány v chelátové (organické) formě, tedy mnohem lépe využitelné a tak nadměrně nezatěžují koně ani životní prostředí.

5. Prověření ve výkonnostním a vrcholovém sportu i špičkových chovech
Všechny typy směsí La Sard jsou prověřeny náročnými odběrateli s vynikajícími výsledky jak ve sportu, tak i chovu nebo jízdárenském provozu. Mezi nejznámější odběratele patří Zoltán Toth, Gabriela Staňová (parkur), Sabina Erbeková (military), sestry Korešovy, K. Lišková (westernové ježdění), Jaromír Široký, Martina Drásalová (endurance), Veronika Jelínková, Jakub a Tina Šalkovi (ponny), Světlana Mazáčová, ing. Harald Seehuber (chov A1/1, majitel kolekce špičkových hřebců mj. Raibows for Life, Look Honey), Dětská jezdecká škola Řícmanice, Prosper Horse Ranch.

6. Vzájemná zastupitelnost a kombinovatelnost
Všechny typy směsí La Sard jsou plně vzájemně kombinovatelné a při změně zátěže a potřeb koně lze bezpečně, snadno a zejména rychle přecházet na jiný, pro konkrétního koně v daném období vhodnější typ směsi La Sard či jejich jiný poměr bez nebezpečí nedostatku nebo škodlivého přebytku živin a případných zažívacích problémů.

7. Poprodejní služby
Prodejem služby nekončí a poskytujeme svým zákazníkům poradenství a pomoc se složením krmných dávek, jejich optimalizací i individualizací. Dokážeme upravit jednotlivé typy směsí i šarže specifikým potřebám a požadavkům.


Naše receptury vycházejí z výsledků výzkumů a doporučení publikovaných společností KER (Kentucky equinne research www.ker.com ).

Články o výživě koní :
     º Trávící trakt a technika krmení
     º Slovníček pojmů
     º Dělení krmiv
     º Objemná krmiva
     º Jadrná krmiva
     º Krmné směsi
     º Výživa v březosti
     º Výživa - porod, laktace

  
NOVINKY

leden 2013
Krásný vstup do roku 2013 spokojeným současným i budoucím odběratelům přeje realizační tým La Sard


říjen / Octomber 2012
Spouštíme anglickou verzi našich webových stránek. Přejdete na ni kliknutím na britskou vlajku v pravémm horním rohu. / We launch the English version of our website. Go to it by clicking on the British flag in the upper right corner.


květen 2012
18. května se naše jezdkyně, Martina Drásalová, zúčastnila významného závodu SAIC v Jihoafrické republice. Článek o její účasti (a dalších 8 českých jezdkyň) si můžete přečíst zde. Zkrácená verze vyšla také na webu » brno.idnes.cz


leden 2012
Představujeme Vám aktualizovaný leták krmiv a výživových doplňků La Sard.


říjen 2011
Na stránce JO La Sard jsou doplněny podrobné informace k našim koním.


únor 2011
Zahajujeme prodej plodu Ostropestřce mariánského, léčivé byliny ze středomoří. Po dokončení poloprovozních krmných testů uvedeme na trh krmný doplněk La Sard SyliVit Force.


listopad 2010
V měsíci listopadu bylo, po úspěšném prověření v krmných testech, uvedeno nové bezovsové, nízkoenergetické krmivo La Sard FUN s velmi atraktivní zaváděcí cenou.


leden 2010
31.1.2010 spouštíme novou webovou prezentaci krmiv La SARD.

Věříme, že Vám pomůže v základní orientaci v potřebách Vašich koní i produktech, které na ně navazují. V případě zájmu nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat. Vaše dotazy, náměty, požadavky a připomínky nebereme na lehkou váhu, jsou pro nás vítaným zdrojem inspirace a rozvoje, jsme za ně vděčni. Vždyť nejenom Mistři jezdí na La SARD.