La Sard
Dnes je: 20. 7. 2024 svátek má: Ilja
 
VĚDA & VÝZKUM


Vliv specifických fytogenních látek na obsah čpavku ve stájovém prostředí

Mnohé publikace a výzkumy hovoří o rozsáhlých vlivech saponinů, čistě přírodních látek, na široké spektrum funkcí a reakcí organismů, tyto rostlinné složky však mohou působit v jejich prospěch i poškození. Mezi kladné vlastnosti patří právě vliv saponinů na částečnou deaktivaci enzymu ureázy a v důsledku na snížení uvolňování čpavku třeba do stájového ovzduší, jak je tomu v následující práci.
Prostřednictvím účinných látek ze stromu quilaia saponaria obsažených v krmivu La SARD HiFi Gastric se dosáhlo prokazatelného snížení množství čpavku v zóně koní přijímajících zmíněný výrobek.


Středoškolská odborná činnost Martiny Drásalové, kterou vykonávala v rámci svého studia na Gymnáziu v Brně - Řečkovicích, je k nahlédnutí pod tímto odkazem (.pdf, 995 kB)


  
NEWS

January 2013
Realization team La Sard wishes its satisfied current and future customers Happy New Year 2013


říjen / Octomber 2012
Spouštíme anglickou verzi našich webových stránek. Přejdete na ni kliknutím na britskou vlajku v pravémm horním rohu. / We launch the English version of our website. Go to it by clicking on the British flag in the upper right corner.


May 2012
18. května se naše jezdkyně, Martina Drásalová, zúčastnila významného závodu SAIC v Jihoafrické republice. Článek o její účasti (a dalších 8 českých jezdkyň) si můžete přečíst zde. Zkrácená verze vyšla také na webu » brno.idnes.cz


January 2012
Představujeme Vám aktualizovaný leták krmiv a výživových doplňků La Sard.


Octomber 2011
Na stránce JO La Sard jsou doplněny podrobné informace k našim koním.


February 2011
Zahajujeme prodej plodu Ostropestřce mariánského, léčivé byliny ze středomoří. Po dokončení poloprovozních krmných testů uvedeme na trh krmný doplněk La Sard SyliVit Force.


November 2010
V měsíci listopadu bylo, po úspěšném prověření v krmných testech, uvedeno nové bezovsové, nízkoenergetické krmivo La Sard FUN s velmi atraktivní zaváděcí cenou.


January 2010
31.1.2010 spouštíme novou webovou prezentaci krmiv La SARD.

Věříme, že Vám pomůže v základní orientaci v potřebách Vašich koní i produktech, které na ně navazují. V případě zájmu nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat. Vaše dotazy, náměty, požadavky a připomínky nebereme na lehkou váhu, jsou pro nás vítaným zdrojem inspirace a rozvoje, jsme za ně vděčni. Vždyť nejenom Mistři jezdí na La SARD.